Актуальные тарифы на электроэнергию для населения, Украина

Источник: www.nerc.gov.uaНКРЭ: Стоимость электроэнергии для населения Украины (обновлено 1 июля 2012 г.)

ПРЕС-РЕЛІЗ

НКРЕ: оптимізація тарифів на електроенергію для населення

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, прийнято рішення щодо оптимізації тарифів на електричну енергію для населення з 1 липня 2012 року шляхом підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які споживають понад 800 кВт·год на місяць. Це дасть можливість наблизити тарифи на електроенергію для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня.

Рішення щодо застосування тарифів на електроенергію залежно від обсягів її споживання прийнято для додаткового захисту соціально уразливих верств населення, а також з метою стимулювання споживачів до енергозбереження. Такий підхід до встановлення цін на продукцію є сталим та широковідомим у світовій практиці тарифоутворення.

Варто зазначити, що за результатами аналізу отриманої інформації від 40 ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом НКРЕ встановлено, що населення, яке споживає понад 800 кВт∙год на місяць, має велику кількість електроприладів та споживає електроенергію у великих обсягах. Середнє споживання електроенергії абонентами цього блоку складає в середньому 1369 кВт∙год на місяць. Для порівняння, 12 млн абонентів України споживає близько 75 кВт∙год на місяць, тобто у 18 разів менше.

Так, відповідно до зазначеного рішення НКРЕ, з 01.07.2012 побутові споживачі мають сплачувати за електроенергію, спожиту понад 800 кВт∙год на місяць, по 95,76 коп/кВт∙год (з ПДВ).

Також повідомляємо, що кількість споживачів, які споживають понад 800 кВт∙год на місяць, складає 1,1 % (або близько 200 тис. абонентів) від загальної кількості, проте вони споживають до 9 % (або 3,1 млрд кВт∙год в рік) від загальних обсягів споживання електроенергії населенням.

Разом з цим зазначаємо, що для решти побутових споживачів, у тому числі і тих, що споживають електроенергію до 1800 кВт∙год на місяць в опалювальний період для опалення приміщень, тарифи на електроенергію залишаються без змін. А також зазначені зміни тарифів на електроенергію не поширюються на 99 % абонентів, у тому числі на:

- багатодітні сім'ї (сім'ї, які виховують 3 і більше дітей);

- прийомні сім'ї (сім'ї, які добровільно взяли на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей);

- дитячі будинки сімейного типу (сім'ї, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування);

- гуртожитки, дачні, дачно-будівельні кооперативи, гаражно-будівельні кооперативи, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи та/або товариства, житлово-експлуатаційні організації тощо;

- населення, яке споживає електроенергію до 800 кВт∙год на місяць та яке проживає у будинках, в яких відсутнє централізоване тепло- та газопостачання.

Крім того, звертаємо увагу, що порядок застосування тарифів не обмежує права споживачів отримувати необхідний обсяг електричної енергії та не нав'язує умови одержання послуги, які ставили б споживача у нерівне становище порівняно з іншими, – умови оплати спожитої електроенергії є рівними для всіх споживачів, повністю відповідають законодавству у сфері захисту їх прав.

Здійснення заходів із оптимізації тарифів на електричну енергію для населення передбачає такий економічний ефект: зменшення обсягів дотацій приблизно на 950 млн грн (без ПДВ) за рік при очікуваному обсязі дотацій у 2012 році – 35 млрд грн (без ПДВ).Додатокдо прес-релізу НКРЕ від 23.04.2012

Зведена інформація щодо рівнів тарифів на електричну енергію для населення, з ПДВ (з 1 липня 2012 року)

1.1. Міське населення:

За обсяг до 150 кВт-год на місяць 28,02 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг 150 – 800 кВт-год на місяць 36,48 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг понад 800 кВт-год на місяць 95,76 коп/кВт-год1.2. Населенню, яке проживає в сільській місцевості::

За обсяг до 150 кВт-год на місяць 25,92 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг 150 – 800 кВт-год на місяць 33,72 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг понад 800 кВт-год на місяць 95,76 коп/кВт-год1.3. Населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості):

За обсяг до 250 кВт-год на місяць 21,54 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг 250 – 800 кВт-год на місяць 28,02 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг понад 800 кВт-год на місяць 95,76 коп/кВт-год2. Міське та сільське населення з електроопалювальними установками, а також населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання:В період з 1 травня по 30 вересня (включно):

За обсяг до 250 кВт-год на місяць 21,54 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг 250 – 800 кВт-год на місяць 28,02 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг понад 800 кВт-год на місяць 95,76 коп/кВт-годзВ період з 1 жовтня по 30 квітня (включно):

За обсяг до 1800 кВт-год на місяць 21,54 коп/кВт-год (без змін)

За обсяг понад 1800 кВт-год на місяць 95,76 коп/кВт-годСсилка на сайт НКРЕ:

http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=2866Обновлен 23 окт 2014. Создан 07 июл 2012  Комментарии       
Всего 1, последний 5 лет назад
mirtepla 20 июл 2012 ответить
2. Міське та сільське населення з електроопалювальними установками, а також населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання після встановлення електроопалення отримують 1800 кВт в місяць по ціні 21,54 коп/кВт-год.
Така пропозиція збільшує запити людей встановити собі електродні котли ГАЛАН в існуючу систему опалення і використовувати паралельно з газовиими котлами чи твердопаливними.
Для встановлення і запуску котлів ГАЛАН не потрібно міняти існуючу систему опалення. Малогабаритний котел просто монтується в систему, підключається автоматика управління і далі процес запуску.
З автоматикою КРОС ви зможете не міняти теплоносій в системі, а використовувати існуючий.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Яндекс.Метрика
Быстрый заказ котла
Ваше имя
Обратный e-mail
Ваш телефон?
Что хотите заказать?
форма обратной связиformm.refresh
Проверочный код